Jesteś tu: » Strona główna » historia

DZIEJE NASZEJ SZKOŁY

Szkoła Podstawowa nr 212 istnieje od 1 września 1973 r. W pierwszym roku pracy utworzonych zostało 10 oddziałów, natomiast w następnym przyjęto ponad 1000 uczniów. Gdy na naszym osiedlu oddano szkołę integracyjną warunki nauki poprawiły się.

W marcu 1984 r. odbyła się wielka uroczystość nadania Szkole imienia. Naszą patronką została Krystyna Krahelska. Otrzymaliśmy sztandar z pięknie wyhaftowanym symbolem naszej szkoły - Syrenką.

Powstał wtedy szkolny hymn "Krystyna". Autorami jego są Anna Chodorowska - słowa i Lucjan Kaszycki - muzyka.

W latach 1973 – 1975  funkcję Dyrektora pełniła Pani mgr Jadwiga Lipińska.

• Od 1975 – 1990 r. stanowisko to objęła Pani mgr Barbara Żołnierowicz.
  • Od 1990 – 2006 r. funkcję tę pełniła Pani mgr Wanda Janusewicz.
  • Od 1 września 2006 r. Dyrektorem naszej szkoły jest Pani mgr Ewa Rozwadowska.

•      Celem naszej pracy jest wychowanie kreatywnego człowieka, któremu znane są technologie XXI w. Jednak patrząc w przyszłość nie zapominamy o przeszłości. Posiadamy Izbę Pamięci, w której przeprowadzane są lekcje związane z Patronką, oraz Złotą Księgę.

Uroczyście obchodzimy Święto Szkoły. Najważniejsze wydarzenia zapisujemy w Szkolnej Kronice.

Szkoła nasza jest placówką wielopokoleniową,
    w której często uczą się dzieci naszych absolwentów.