Jesteś tu: » Strona główna » Piknik organizowany przez SGGW

Piknik organizowany przez SGGW

 

PROGRAM DNI SGGW 19 – 20 MAJA 2017 ROKU

POD PATRONATEM WYDZIAŁU NAUK SPOŁECZNYCH (WNS)

PIĄTEK, 19 maja

1100     Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa SGGW prof. dr. hab. Erwinowi Wąsowiczowi – Rektorowi Uniwersytetu  Przyrodniczego w Poznaniu w latach 2002–2008, oficjalne otwarcie Dni SGGW – Aula Kryształowa

PATRON DNI SGGW OFERUJE

 

Piątek 19.05.2017

 

 

miejsce

1000 – 1700

Kącik Malucha – gry i zabawy edukacyjne dla dzieci  

stoisko WNS

1000 – 1700

Fotonamiot – „Sweet focie chcesz, zaprasza namiot WNS”   

stoisko WNS

1000 – 1700

Jak komunikować się z Warszawą prezentacja Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy  

stoisko WNS

1000 – 1700

Przemiany polskiej przestrzeni wiejskiej wystawa prac fotograficznych

stoisko WNS

1000 – 1100

Dlaczego każdy z nas widzi coś innego? – iluzje optyczne, gry i zabawy

stoisko WNS

1100 – 1300

Kultura Białorusi i Ukrainy – spotkanie ze studentami

stoisko WNS

1100 – 1300

SGGW stolicą nauk przyrodniczych gra edukacyjna – Koło Naukowe Pedagogów

Kampus SGGW

1300 – 1600

Wybrane aspekty kultury żydowskiej: święta, obyczaje – warsztaty i prezentacjeŻydowski Instytut Historyczny

stoisko WNS

1400 – 1500

Strefa psychologii – gry, zabawy i konkursy psychologiczne dla dzieci

stoisko WNS

1400 – 1500

Do jakiego socjologa jesteś podobny? – psychozabawa

stoisko WNS

1400 – 1500

Sklep jako pułapka – komunikacja i manipulacja – prezentacje i zagadkiKoło Naukowe Socjologów

stoisko WNS

 

1500 – 1700

Porady logopedyczne dla dzieci i rodziców

Porady w zakresie terapii pedagogicznej

Porady psychopedagogiczne dla rodziców

stoisko WNS

1500 – 1600

Z kuferka prababci – warsztaty dla dzieci – Muzeum Szlachty Mazowieckiej (Ciechanów)

stoisko WNS

 

Sobota 20.05.2017

 

1000 – 1700

Kącik Malucha -– gry i zabawy edukacyjne dla dzieci

stoisko WNS

1000 – 1700

Przemiany polskiej przestrzeni wiejskiej – wystawa prac fotograficznych

stoisko WNS

1000 – 1700

Fotonamiot – „Sweet focie chcesz, zaprasza namiot WNS”  

stoisko WNS

1000 – 1100

Strefa psychologii – gry, zabawy i konkursy psychologiczne dla dzieci

stoisko WNS

1100 - 1200

Skrzynia ze skarbami, czyli czym zajmują się nauki społeczne – pokaz dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat

stoisko WNS

1200 – 1300

Współcześni szamani syberyjscy – wykład otwarty połączony z pokazem slajdów

bud. 4 sala 5

1300 – 1400

Propaganda oraz cenzura w prasie sportowej na przełomie lat 40. i 50. XX wieku w Polscewykład otwarty

bud. 4 sala 5

1100 – 1300

Ogród filozofów – konkursy filozoficzne i miniwykłady

stoisko WNS

bud. 4 sala12

1100 – 1200

Niebezpieczni inni – wygląd zewnętrzny a uprzedzenia społeczne warsztaty dotyczące stereotypów

stoisko WNS

1200 – 1300

RECITAL Nazara Plyski – laureata Międzynarodowych i Ogólnopolskich konkursów, stypendysty Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Prowadzenie: Yurij Plyska

Aula Kryształowa

1300

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Przemiany polskiej przestrzeni wiejskiej – wręczenie nagród

scena główna

1200 – 1300

Diagnoza psychologiczna w praktyce

stoisko WNS

1200 – 1400

Zanikające umiejętności tradycyjne – warsztaty dla dzieci

stoisko WNS

1400 – 1500

Migracja wczoraj i dziśquiz na temat problemów migracji

stoisko WNS

1500 – 1600

Wpływ kultury masowej na wychowanie – wykład otwarty

bud.4 sala 10

1400 – 1600

Porady logopedyczne dla dzieci i rodziców

Porady w zakresie terapii pedagogicznej

Porady psychopedagogiczne dla rodziców

stoisko WNS

 

OFERTY WYDZIAŁÓW I PORADNICTWO FACHOWE – NAJCIEKAWSZE PROPOZYCJE – plener

/piątek i sobota w godz. 1000–1700/

 

Wydział Rolnictwa i Biologii

Kolekcja nasion i roślin rolniczych, makieta do zabawy dla dzieci, wyroby z wikliny – pokazy wyplatania, konkursy związane z rozpoznawaniem roślin, pokazy: rozdział barwników roślinnych, oznaczanie zawartości witaminy C i wykrywanie skrobi w owocach i warzywach, barwienie i kiełkowanie ziaren pyłku, konkursy i quizy.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej

Gabinet porad weterynaryjnych – bezpłatne porady weterynaryjne (w tym porady specjalistów m.in. dietetyka, chirurga), badanie zwierząt, pokaz zabiegów chirurgicznych na pluszaku, konkursy z nagrodami

Wydział Leśny

Rozpoznawanie gatunków zwierząt i roślin, „Leśne Miasteczko”, destylacja olejków eterycznych, wyrób perfum z olejków eterycznych i ziół, „owadzia biżuteria”, dania z dzikich roślin jadalnych, pokazy: roślin, owadów, pajęczaków, owadów tropikalnych, roślin leczniczych, nasiona gatunków drzew – podobieństwa i różnice, „Ptasi zegar” – rozpoznawanie odgłosów ptaków, quizy, krzyżówki, zagadki, konkursy, w tym: rozpoznawanie drewna różnych gatunków drzew (gwajak, balsa), rozpoznawanie grzybów jadalnych, „Ptasie pogotowie” – jak postępować z rannymi ptakami, „Leśne Memo”, „Leśne Tabu”, gry: „Zaplanuj to – miasto moich marzeń”, „Co w lesie piszczy” – spotkania z leśnikami, ciekawe informacje, gra terenowa z nagrodami, wystawa prac konkursowych IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego – FOTO-LEŚNIK 2017 (plener przed budynkiem nr 34)

 

Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu

Kolory i smaki natury – kiermasz roślin (kwiaty, warzywa, zioła), „Rośliny z bliska” – warsztaty i pokazy, wystawa i degustacja jabłek, „Kolory biotechnologii” – pokazy, liczne konkursy z nagrodami, wystawa prac i projektów studentów kierunku Architektura Krajobrazu

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska

Prezentacja wybranych osiągnięć naukowych, „Poszukiwanie skarbów” przy użyciu wykrywacza metali, trójwymiarowy model powierzchni Ziemi na podstawie zdjęć lotniczych z wykorzystaniem stereoskopu, sposoby klasyfikacji gruntów – eksperyment, badanie gruntu za pomocą aparatu Casagrendego i dylatometru, pokaz filtracji wody w kolumnie filtracyjnej, młotek Schmidta – pokaz statyczny i dynamiczny, pokaz pracy betonoskopu, prezentacja drona wraz z wyposażeniem do monitoringu środowiska, quizy: „Jak zostać operatorem drona?”, „Z głową w chmurach – rozpoznawanie chmur”, eksperymenty wyjaśniające powstawanie chmur, możliwości wykorzystania kamery termowizyjnej, pokaz „Ptaki Polski”, selektywna zbiórka odpadów, konkursy rysunkowe i konstrukcyjne. Zapisy na zwiedzanie Centrum Wodnego

Wydział Technologii Drewna

Pisanie prądem w drewnie, pokazy intarsji, rewitalizacja drewnianych mebli – warsztaty, wyroby biżuteryjne z drewna, drewniane maszyny CNC, kącik dla najmłodszych z robieniem czerpanego papieru oraz ścieżki edukacyjne „Skąd się biorą łóżka” oraz „Gdzie mieszka kornik?”

Wydział Nauk o Zwierzętach

Apiterapia, pokaz owadów, doradztwo w zakresie żywienia psów i kotów, pokazy ryb, płazów, gadów, owadów, pajęczaków, degustacja produktów pochodzenia zwierzęcego, organizacje pomagające zwierzętom, pokaz lotów ptaków drapieżnych z udziałem koni, pokaz pracy psów i koni policyjnych, pokaz psów ratowniczych, pokaz zwierząt grających w filmach i reklamach, Warszawskie Dni Akwarystyki – konferencja naukowa i wystawa akwarystyczna

Wydział Nauk Ekonomicznych

Gra zespołowa „Economicus" rozgrywana na stoisku, każdego dnia liczne ciekawe wykłady, informacje o: wydziale i studiach, Akademii Przedsiębiorczości WNE SGGW, II Etap Akademii Przedsiębiorczości WNE SGGW – konkurs (piątek godz. 900–1000, bud. nr 3) i uroczyste zakończenie (piątek godz. 1400)

Wydział Nauk o Żywności

„Co wiesz o żywności?” – quiz komputerowy, „Natura kontra chemia – konserwanty w żywności”, „Psują i produkują – drobnoustroje i żywność”, „Czym to pachnie” – test na daltonizm smakowy i zapachowy, „Mity i fakty na temat tłuszczów”, „Kopciuszek” – licznik nasion, „Żywność w obiektywie mikroskopu”, „Magia świeżości” w liofilizatach gości (prezentacja), kącik dziecięcy „Zabawy chemią” (np. atrament sympatyczny, uwalnianie „ducha” z butelki, „Gdzie te kwasy? – badamy pH”).

WYDARZENIA CYKLICZNE: pokazy: „Jak zrobić masło?”, „Sok nektar i napój – podobieństwa i różnice”, „Lody prozdrowotne”, „Dobra frytka”, „Pokaz z jajem” (jak ocenić świeżość jaj), „Tajemnice olejów” (prezentacja), „Magiczna chemia” – efektowne reakcje chemiczne, carving – pokaz rzeźbienia w owocach i warzywach

 

Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji

Konkursy wiedzy na temat żywienia człowieka dla dzieci i dorosłych, zabawy dla dzieci: „Poznaj przewód pokarmowy”, „Piramida żywności”, „Talerz zdrowia”, „Kolorowa chemia” (pokaz), jakościowa ocena sposobu żywienia, pomiary: ciśnienia krwi, masy ciała, obwodów oraz składu ciała metodą bioimpedancji, porady dietetyków, fotobudka, „Manufaktura znaczków”, drink bar i coffee bar – serwowanie napojów chłodzących i kawy, pokazy kuchni molekularnej, degustacja lodów z ciekłego azotu

Wydział Inżynierii Produkcji

POKAZY: „Automatyka i robotyka” – programowalne sterowniki logiczne (PLC), silniki krokowe, sonary do pomiaru odległości, interaktywna makieta zrobotyzowanej obory, „Pomiary zjawiska ugniatania gleby”, „Pomiary wilgotności i masy próbek drewna przygotowanych w różny sposób” (drewno świeżo ścięte, wysuszone, namoczone), prezentacja kombajnu zbożowego, liczne gry i konkursy

Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki

Gry komputerowe, zagadki logiczne, gry planszowe, zabawki logiczne, łamigłówki, rozpoznawanie wolnych miejsc parkingowych na przykładzie makiety parkingu z użyciem algorytmów analizy obszaru, prezentacja robotów zbudowanych przez studentów, prezentacja działania urządzeń typu multicopter, "Konkurs krzykaczy" (mierzenie siły krzyku/głosu)

Biuro Nauki i Projektów

Warsztaty i konsultacje indywidualne dla pracowników naukowych, studentów i doktorantów uczelni prowadzone przez: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej, Fundację na rzecz Nauki Polskiej, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencję Rynku Rolnego, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych

Zakłady Przetwórcze

OSM Garwolin, Browar Jabłonowo, ZM Jadów, Piekarnia Bracia Kowalscy, ABW Agrocentrum, Animex Foods Sp. z o.o., ZM Wierzejki, JM Zdanowscy, Bio Point Głowacki, Świat Pigwowca, SM Lazur, Dary Natury, Ziołowy Zakątek

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy SGGW w Kirach k. Zakopanego

Prezentacja oferty, degustacja regionalnych potraw

Centrum Wodne SGGW

Możliwość zwiedzenia obiektu – zapisy na stoisku Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska

Muzeum SGGW

Możliwość zwiedzania Muzeum – stała ekspozycja Z Marymontu na Ursynów; wystawa czasowa „MIASTO-PARK-LUDZIE. Od CENTRAL PARKU do HIGH LINE” – wystawa fotograficzna przygotowana przez Katedrę Architektury Krajobrazu SGGW oraz Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, autor dr inż. arch. Wiesława Gadomska

Rada Uczelniana Samorządu Studentów

Zabawa „Koło fortuny”, gra w gumę „Wskocz w samorząd”, gra „Memory”, konkurs instagramowy

Studenckie Koło Naukowe Mikrobiologów EZA

Kącik Małego Mikroba, „Co na nas siedzi” – warsztaty dla młodzieży i dorosłych z zakresu mikrobiomu ludzkiej skóry (możliwość samodzielnego zbadania swojej skóry), Mikrobiologiczne Koło Fortuny – konkurs z nagrodami, porady z zakresu mikrobiologii stosowanej, „Gdzie te mikroby?” – obserwacje mikroorganizmów pod mikroskopem, „Mikrobiologiczna tęcza” – demonstracja kolorowych bakterii i pachnących drożdży, „Kryzys antybiotykowy” – prezentacje plakatów tematycznych i pogadanka.

 

 

DNI SGGW NA SPORTOWO

 

Międzywydziałowy Turniej Piłki Siatkowej – SWFiS SGGW oraz AZS SGGW (piątek)

Strefa gier i zabaw – Akademicki Związek Sportowy SGGW – plener

Obiekty Sportowe SGGW – wielofunkcyjne boisko przenośne, miniboisko do tenisa ziemnego

 

DODATKOWE WYDARZENIA

Piątek, 19 maja

VIII Zawody Drwali Studentów Leśnictwa /teren przy budynku nr 37/

Różne konkurencje i pokazy rzeźbienia

KrajObrazowi – warsztaty prowadzone przez Koło Naukowe Architektów Krajobrazu

1000–1200   Wspólne kolorowanie dla dzieci w wielkim i małym formacie

1200–1500   Kurs rysunku, malowania i szkicowania „Krajobraz w multitechnice”

1300–1600   Konsultacje w zakresie projektowania i zakładania ogrodu.

 

Wykłady organizowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych

 900–1000     „Dlaczego pieniądze zmieniają wartość” – Dr E. Stola (sala D-22, budynek nr 6)

1000–1100   „Zawód – księgowy” – Dr M. Ganc (sala D-22, budynek nr 6)

1100–1200   „Rynek walutowy w praktyce” – Dr K. Czech (sala D-22, budynek nr 6)

 900–1000    „Mistyka przywództwa” – Dr M. Wielechowski (sala 102, budynek 7)

1000–1100   „Od zaradności do przedsiębiorczości – czyli jak obudzić w sobie biznesmena” – Dr T. Filipiak (sala 102, budynek 7)

1100–1200   „Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie – o tym, co zrobić, aby nas zapamiętano” – Dr A. Werenowska (sala 102, budynek 7)

1200–1300   „Społeczna odpowiedzialność biznesu w bankowości” – Mgr M. Idasz–Balina (sala 102, budynek 7)

1000–1100   „Negocjacje” – A. Parzonko (sala 101 budynek 7)

1100–1200    „Przedsiębiorca agroturystyczny” - M. Roman (sala 101 budynek 7)

Warsztaty kół naukowych działających na Wydziale Nauk Ekonomicznych (sala 20, budynek 7)

1000–1100    „Wykorzystanie social media jako elementu public relations miast i regionów” – Koło Naukowe Public Relations – B. Golnik

1100–1200    „III filar emerytalny w Polsce” – Koło Naukowe Finanse i Gospodarka

1200–1300   „MVP jako pierwszy krok do sukcesu” – Koło Naukowe Enactus

1300–1400   „Analiza form współpracy sklepów internetowych z największymi firmami branży kurierskiej”

SOBOTA 20 maja

Konkurs START PO INDEKS – testy

930–1030          I tura – przedmioty: biologia (45 minut), chemia (60 minut)

1100–1145          II tura – przedmioty: matematyka (45 minut), geografia (45 minut)

1400                      Ogłoszenie wyników

Zwiedzanie Kliniki Małych Zwierząt na Ursynowie (w godz. 1100; 1200; 1300; 1400) oraz Kliniki Koni (w godz. 1100; 1230; 1400) w Wolicy – grupy zorganizowane – zapisy na stoisku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

1100–1500          Prezentacja psów do adopcji – stoisko Wydziału Medycyny Weterynaryjnej       

1100–1300        „Nowe odmiany roślin użytkowych – hodowla na podstawie selekcji genetycznej” – prezentacje, porady, rozdawnictwo nasion – Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu

1300–1500        „Jaka to choroba? Co gryzie moją roślinę” – konsultacje i porady – Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu

1000–1500        „Akademia czystych rąk” – warsztaty dla uczniów szkół podstawowych klas 1-3 – stoisko Koła Naukowego Mikrobiologów EZA

KrajObrazowi – warsztaty prowadzone przez Koło Naukowe Architektów Krajobrazu – stoisko WOBiAK

1000–1200          Warsztaty dendrologiczne – prezentacja gatunków drzew rosnących na kampusie SGGW

1100–1300        Wspólne kolorowanie dla dzieci w wielkim i małym formacie

1200–1400          Turnieje: „Jungle Speed” i „Czarne historie”

1200–1500        Kurs rysunku, malowania i szkicowania „Krajobraz w multitechnice”

1300–1600          Konsultacje w zakresie projektowania i zakładania ogrodu

Scena

/teren między budynkami nr 11 i 1/

1100–1215 Orkiestra Reprezentacyjna SGGW

1230–1300 Chór Kameralny SGGW

1300–1415 Ludowy Zespół Artystyczny „Promni”

1430–1445 Sqer Dance

1445–1500 Chór Ursynowskiego Uniwersytetu III Wieku – Ursynovia Cantabile

1500 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon

 

Zapraszamy !

 

Poleć nasNewsletterNapisz do nas

Opracowanie: szkolnastrona.pl