Jesteś tu: » Strona główna » „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”.

„Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”.

Nasza szkoła wzięła udział w VI edycji programu edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży pt.: „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”.Program ten realizowany jest pod egidą Biura Infrastruktury Urzędu m. st. Warszawy i Młodzieżowego Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego przy ul. Łazienkowskiej.

Głównym celem programu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży istnienia energii i jej znaczenia w codziennym życiu oraz przekazanie im w przystępny sposób wiedzy na temat oszczędzania energii oraz możliwości jej pozyskiwania ze źródeł odnawialnych, a także określenie działań pozwalających na racjonalne z niej korzystanie, które można podjąć w domu, w przedszkolu, bądź w szkole.

12 czerwca 2019 roku wzięliśmy udział w podsumowaniu tegorocznego projektu w formie finałowej gry terenowej  pt.: „Strażnicy Energii”.Na poszczególnych stanowiskach gry rozwiązywaliśmy zadania związane z tematyką programu: „Jak powstaje smog”, „Powietrzny detektyw – dym prawdę Ci powie”, „Poznajemy skład powietrza atmosferycznego”, „Porosty jako wskaźniki czystości powietrza”, „Rola zieleni miejskiej”, gry dydaktyczne, rebusy itp. Świetnie się bawiliśmy poznając zasady ochrony powietrza atmosferycznego. Otrzymaliśmy upominki i piękny dyplom dla Koła Przyrodniczego klas II i III.