Jesteś tu: » Strona główna » Komunikat w sprawie zawieszenia zajęć w SP 212

Komunikat w sprawie zawieszenia zajęć w SP 212

W związku z decyzją Rządu o zawieszeniu na dwa tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych w terminie 12.03.2020 - 25.03.2020 informujemy, że od dnia 16.03.2020r. (poniedziałek) szkoła będzie zamknięta, tzn. uczniowie nie przychodzą do szkoły. W dniach 12.03.2020 r. i 13.03.2020 r. (czwartek, piątek) w szkole będzie pełniony wyłącznie dyżur opiekuńczy, tylko dla tych dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić im opieki.

Wszelkie zajęcia dodatkowe, które odbywają się na terenie szkoły, również zostają odwołane.
Od 12.03.2020[ piątek] – 25.03.2020 [środa] automatycznie odwołane są wszystkie obiady.
W dniu 12.03.2020 (czwartek) ajent zapewni obiad dla dzieci korzystających z posiłków, objętych opieką świetlicy.
Podkreślamy, że zgodnie z zaleceniami dla naszych dzieci najważniejsze jest pozostanie w domu. Proszę Państwa o bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb. O wszelkich zmianach będę informować Państwa na bieżąco za pośrednictwem LIBRUSA.
Jednocześnie przypominamy też Rodzicom dzieci w wieku do 8 lat o przysługującym im zasiłku opiekuńczym do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Ewa Rozwadowska
Dyrektor SP 212