Jesteś tu: » Strona główna » Galeria » Projekt Ogarnij inżynierię. Projekty 3D. Praca z drukarką 3D.

Projekt Ogarnij inżynierię. Projekty 3D. Praca z drukarką 3D.

W październiku 2015 nasza szkoła zakwalifikowała się do programu „Ogarnij inżynierię”, moduł „Tajemnice zielonych dachów”. Projekt jest realizowany przez Fundację KATALYST ENGINEERING.

„Ogarnij Inżynierię” Fundacji Katalyst Engineering to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki.

Hasło programu: „Przez nauczycieli, z nauczycielami, dla nauczycieli” doskonale wpisuje się w działania edukacyjne szkoły podstawowej.

Program „Ogarnij Inżynierię” otwiera przed uczniami świat zaawansowanej technologii, zaprasza do majsterkowania i zabawy z naukami ścisłymi. Dzieci uczą się projektowania, przeprowadzania eksperymentów i praktycznego wykorzystywania najnowocześniejszych technologii, a także zdobywają umiejętności przydatne w dorosłym życiu.

W programie biorą udział uczniowie klas czwartych z naszej szkoły pod opieką: Pani Joanny Kulikowskiej, Pani Natalii Gromadzkiej, Pani Moniki Lis, Pani Klaudii Śnieć -  Dobrowolskiej i Pana Andrzeja Kamila Drabika. Uczniowie będą pracować w pierwszym semestrze na lekcjach przyrody, matematyki, techniki oraz na kółku komputerowym ze specjalnymi zestawami inżynierskimi.

Na zajęciach zbadają m.in. jaką rolę pełnią rośliny w życiu człowieka, przekonają się, jaka jest różnica pomiędzy dachem zielonym a standardowym, skonstruują dwa rodzaje makiet. Poznają również składniki pogody i narzędzia służące do ich mierzenia, zbudują termometr z butelki, rurki i korka. Ciekawym doświadczeniem będzie na pewno możliwość obserwowania procesu powstawania trójwymiarowego wydruku oraz działania drukarki 3D.

Szkolny koordynator programu – Elżbieta Mościcka