Jesteś tu: » Strona główna » Świetlica
  • Zapisy do świetlicy

ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Zapisy będą prowadzone w dniu 01.09.2021 r. w godzinach rozpoczęcia roku szkolnego danej klasy. Kl. Ia i Ib w świetlicy /sale 27 i 28 / po spotkaniu rodziców z nauczycielem, klasy II-V w czasie pobytu dziecka z nauczycielem na terenie szkolnego patio. Wniosek o zapisanie dziecka do świetlicy można pobrać ze strony inernetowej szkoły/ świetlica i dostarczyć już wypełniony lub otrzymac bezposrednio w świetlicy i wypełnić na miejscu.

Jednocześnie informujemy, że:

Zapewniamy opiekę dzieciom z klas I-IV i starszym w zależności od potrzeb. Zapisy dotyczą także uczniów  uczęszczających do świetlicy w roku ubiegłym.W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci osób pracujących i te, które nie chodzą na lekcje religii, a będą przebywać w tym czasie w świetlicy.

Na stronie inernetowej szkoły/zakladka świetlica/ można pobrać wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy. Będą one również dostepne w formie papierowej w świetlicy.

Warunkiem objęcia opieką dziecka  jest wypełnienie przez rodziców/opiekunów prawnych i osobiste złożenie w placówce  wniosku o przyjęcie dziecka do świetlicy w dniu 01.09.2021r. Na wniosku wymagane są podpisy obojga rodziców. Prosimy również o podanie czasu, w którym dziecko będzie przebywać w świetlicy /pkt.7 karty zapisu/.

Rodzice chcący upoważnić do odbioru dziecka ze świetlicy inne osoby, powinni w dniu zapisu znać ich numery dowodów osobistych.

Zajęcia świetlicowe rozpoczynają się 02.09.2021r. w godzinach: 7.00-17.30

• Witamy!

WITAMY  NA  STRONIE  INTERNETOWEJ

ŚWIETLICY SP  NR  212

ROK  SZKOLNY 2021/2022

W minionym roku szkolnym 2020/2021 w zajęciach świetlicowych uczestniczyło 223 uczniów z klas I-VIII. Nasza świetlica dysponuje czterema dobrze wyposażonymi salami. Korzystamy również z sal lekcyjnych na parterze szkoły oraz innych na I piętrze.

Od 16 lat współpracujemy ze świetlicami Szkół Podstawowych z Mokotowa poprzez udział w licznych konkursach, turniejach, zawodach sportowych odbywających się w każdej z placówek.

W ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych realizujemy programy własne: ,,Bezpieczne dziecko”, ,,Gry i zabawy literackie”, ,,Polska moja Ojczyzna” , ,,Zabawy ruchowe – uśmiech i zdrowie”,  ,,Uczymy się i bawimy przez muzykę”, ,,Spotkania z poezją”.

Staramy się tworzyć miłą atmosferę rodzinną, czas wolny dzieci planować tak, aby każdy mógł rozwijać swoje zainteresowania i znaleźć dla siebie coś ciekawego.             W minionym roku szkolnym w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły spowodowanym pandemią forma i tematyka konkursów  na bieżąco była modyfikowana. Niemniej staraliśmy się o to, aby umożliwić uczniom uczestnictwo w jak największej liczbie różnych działań w świetlicy. Między innymi zostały przeprowadzone: Turniej gry w warcaby,Mini Olimpiada Sportowa i Konkurs recytatorski. Bralismy udział w takich konkursach zewnętrznych jak: Konkurs fotograficzny, plastyczne - Jesienne inspiracje, Karta świąteczna, Zimowy pejzaż, Wiosenne kwiecie w bukiecie. Prace konkursowe były przekazywane organizatorom drogą elektroniczną.

ŚWIETLICA  SZKOLNA

czynna jest od poniedziałku do piątku

od godz. 7.00-17.30